12 Mart 2018 Pazartesi

Şebnem Ekşib 12-18 Mart 2018 Haftası Burçlar

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    


Hafta başı Perşembeye kadar iş ve kariyerle ilgili konulara, sosyal etkinliklere, halletmeniz, bitirmeniz gereken işlere yöneleceksiniz. Çalışıyorsanız, perşembeye kadar olan dönemi iyi değerlendirin, iş konularında bir süredir bekleyen bir durumu çözmeniz söz konusu olabilir. Yeni Ay gizlediğiniz bir konuyla ilgili gelişmeler verebilir. Bir süredir kendinize sakladığınız, kimsenin bilemesini istemediğiniz bir iş veya durumla ilgili harekete geçme dürtünüz yüksek olacak. Bu hafta ortasından itibaren duygusal gelgitlere dikkat edin, açık hava da olun, hafta sonu bedenen ve ruhen kendinizi yormayın.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa


Sosyal alanlarınız arkadaş çevrenizle bağlantılı konulara odaklanabilirsiniz. Hedeflediğiniz bir konu, durum, duygusal bir beklentiniz adına ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uzun süredir sabrettiğiniz, sabırla beklediğiniz bir konuda sonuç almanız söz konusu. Salı ve Çarşamba günlerine hem kariyer, hem de duygusal açıdan dikkat etmeniz faydalı olacaktır.
Özelikle aşk ve ilişkiler adına Salı günü ipleri koparma, uzun süredir sabrettiklerinizle ilgili radikal bir karar alma eğiliminiz yüksek olacak dikkatli olun Bu hafta duygusal alanlar ve maddi konularda kararlarınızı uygulamadan önce bir süre düşünmek ve acele etmemek sizin için yerinde olacaktır. Yeni Ay size yeni başlangıçlar, zorluklarla gelen kolaylıkları müjdeliyor.


İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler


Kariyer ve iş açısından yoğun, duygusal alanlar ve ilişkilerinizde ise zorlandığınız günler geçiriyorsunuz. Özellikle İkizler yükselen olanlar bu ilişkiler, partnerleri, eşleriyle diyaloglarında hayli karışık günler geçiriyorlar. Bu hafta özellikle ilişkiler konusunda biraz daha esnek ve sakin olmaya çalışın. Fevri hareket etmeden, olay ve durumlara takılmadan ilişkilerinizi ele alın. İş ve kariyer konularında yeni ay ile birlikte keskin kararlar alma, ani gelişmeler yaşama potansiyelleriniz var. Teklifler, yeni gelişmeler adına şartlar güzel değişiklikler, fırsatlar getirebilir ancak Balık Yeni Ay’ı ve sert bir yıldızda gerçekleşmesi, duygusal olarak gelişmeleri tam göremeden, kendinizi iş ve ev arasında sıkışmış ve ne yöne gideceğinizi bilemediğiniz bir durumda bulmanıza neden olabilir. Dinlenin, hafta boyunca iş yüklerinizi hafifletin ve kendinize vakit ayırmaya çalışın.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç


Eğitim, hukuki konular, yabancılarla ilgili işler veya yurtdışı planlarınız, hazırlıklarınız, beklentileriniz varsa bu hafta ilginç gelişmeler yaşanabilir. Bilhassa Yengeç yükselenler, beklemedikleri yerlerden destek alma ve fırsatlar yakalama potansiyellerine sahipler. Ruhsal ve spritüel olarak açılımların yüksek olduğu, sezgisel fark edişlerinizin arttığı bir hafta yaşayacaksınız. Hafta başı eşiniz, partnerinizle ilgili konular, iş ortaklıklarınız, yurtdışı projeleri, teklifler açısından Perşembe gününe kadar hayli etkin bir süreç var. Dikkatiniz ikili ilişkiler ve iş ortaklıklarınızda olabilir. Perşembeden itibaren Yeni Ay sürecine geçerken kişisel alanlar, kendinizle ilgili gelişmeler, yurtdışı, hukuki işler, eğitim konuları öne çıkacak.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan


Hafta ortasına kadar olan süreçte iş alanlarınız, mesleki konular, size bağlı çalışanlar, asistan veya size hizmet eden kişilerle ilgili konular, birlikte yürüttüğünüz işler öne çıkacak. Gündelik temponuz artarken, işleri ele alma biçiminiz net ve olması gerekene yönelik, sonuç odaklı olabilir. Hafta sonuna doğru etkin olacak Yeni Ay enerjisi ile birlikte Perşembeden itibaren eşiniz, partneriniz, iş ortaklarınızla olan ilişkilerinize dikkat etmekte fayda olacaktır. Yeni Ay sizi dönüşümlere ve olaylara farklı bakmaya zorlarken, dönüştürmeniz gerekenlerle ilgili de fırsatlar ve desteklerde almanıza neden olacak. Başkalarından gelecek kaynaklar açısından güzel gelişmeler olabilir. Örneğin eşinizin gelirlerinde olabilecek bir değişiklik, hayatınızda bir süredir devam eden bir sorunu halletmenize destek verebilir.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak


Bir süredir devam eden ilişkiler ve ilişkilere bakışınızla ilgili hayatınızda önemli ve yeni kararlar gelebilir. Karşı burcunuzda Vedik Astrolojiye göre yerleşmiş olan Merkür ve Venüs, ikili ilişkilerinizde ve duygusal alanlarda hareketli günler geçirdiğinize işaret ederken bir yandan da bu alana Mars’ın yaptığı görünüm şartların değişebileceğini de göstermekte. İlişkilerinizde, her türlü arkadaşlık alanınızda, dostluklarınızda, duygusal birlikteliklerinizde yaptığınız ve anlaşılmayan tüm fedakarlıklardan kurtulma ve yüklerinizi bırakma zamanlarından geçiyorsunuz. Kendinizi yeniden tanımlama etkiniz hayli kuvvetli. Öte yandan yeni bir ilişkinin karşınıza çıkması, teklifler almanız, sadece duygusal alanlarda değil, iş ve dünyevi konularda yeni gelişmelerin yaşanabileceği değişimlere açık bir döneme girdiniz. HaFta sonunu başlangıçlar yapmadan geçirin ve kendinizi yormadan işleri ele alırken, dinlenmeye özen göstermeyi ihmal etmeyin.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi


Pazartesi ve Salı günleri teklifler ve iş olanakları açısından şanslı bir dönem geçireceksiniz. Girişimlerinizin sonucunu almanız söz konusu. Yeni ve ummadığınız fırsatlar gelirken, bir süredir umudu kestiğiniz bir konuda beklenmedik gelişmeler de yaşanabilir. Bu süreçte ve özellikle bu hafta sağlığınıza dikkat etmek yerinde olacak. Sağlık konularında dikkatli olmanız bir yana, bir süredir ertelediğiniz bir tahlil veya tetkik için harekete geçmek durumunda kalabilirsiniz. Diğer yandan işinizde düşmanlara veya günlük hayatınızda etrafınızda rekabetlerini, düşmanlıklarını bildiğiniz kişilere karşı daha dikkatli ve tedbirli olmanız faydanıza olacaktır.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep


Maddi konularda dikkatli olmanız gereken bir hafta yaşamaktasınız. Spekülatif yatırımlar, borsa, döviz ve bunun gibi finansal alanlarda riskli girişimler için uygun bir hafta değil. Tedbirli olmak ve güvenli alanlarda kalmak sizin için önemli olacak. Bu hafta boyunca gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız, sürpriz veya gereksiz harcamalar için daha dikkatli olmanız yerinde olacaktır. Kısacası bu hafta maddi konulara ve para işlerine dikkat edin. Öte yandan aşk ve ilişki konuları, eğlence hayatınız, duygusal konularda hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çocuklarla ilgili alanları da aktive edecek olan Yeni Ay çocuk sahibi değilseniz bu konuda bir karar almanıza veya sürpriz bir sonuçla karşılaşmanıza neden olabilir. Duygusal ilişkinizde romantik beklentinizin arttığı, duygusal ihtiyaçlarınızın yükseldiği bir hafta olacak ki bilhassa hafta ortasından ve Cumadan itibaren duygusal alanlarda daha sakin ve esnek olmaya çalışın. Bekarsanız kendinizi yeni bir ilişkinin içinde bulabilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay


Vedik Astroloji’ye göre burcunuzda ilerleyen Mars ve Satürn sizi sorumluluklara ve mücadeleye doğru adeta itmekte. Bilhassa yükselen burcunuz Yay ise bu etkileşimi daha da yoğun hissetmektesiniz. Nisan sonuna kadar burcunuzda konaklamaya başlayan Mars, sporda, fiziksel koşturmalarda dikkatli olmanızı, araba kullanırken keza dikkat etmenizi düşmeler ve bunun gibi konularda tedbirsiz davranmamanız gerektiğini vurgulamakta. Mars’ın Satürn ile yaptığı bu kontak sizi cesur adımlar atmaya yönlendirebilir. Takıntılara bu aralıkta dikkat etmeniz ve ele aldığınız her şeyi daha esnek ve sakin biçimde yürütmeye çalışmalısınız. Ev, aile ve yuva alanlarında gerçekleşecek Yeni Ay Cumadan itibaren ev ve yuva alanlarınızla ilgili gelişmeler verirken, kariyer ve işinizle ilgili de fırsat ve yeni durumları hayatınızda aktive edebilir. Ebeveynler, onlarla ilişkileriniz, eviniz, gayrimenkul konuları, taşınmalar, ev değişiklikleri vs bu hafta gelişmeler yaşayabileceğiniz konular arasında olacak.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak


İç öfkelerinizin arttığı, uzun süredir tahammül ettiklerinizle ilgili sınırlarınızın alarm verdiği bir süreç geçirmektesiniz. Sizi zorlayan, üzen veya ekstra sıkıntı veren insanları hızlı şekilde hayatınızdan çıkarın. İç dengelerinize yönelin ve mümkünse bedeninizi zorlamadan, hafif şekilde spor veya yürüyüş yapmaya önem verin. Bu süreçte sizden gizlenen, arkanızdan çevrilen tüm konu ve dedikoduları öğrenme, bunların önünüze düşme potansiyelleri de hayli yüksek. Kendi içinize döndüğünüz ve kalabalıklardan uzak durarak daha rahat edeceğiniz bir hafta geçirmektesiniz. İş ve kariyer konularında acele etmeyin ve yeni bir işi, önemli bir projeyi bu hafta başlatmayın. Kariyer evinizde çok hassas bir derecede durağan pozisyonda olan Jüpiter, parasal işleri, kariyer alanlarını bloke edebilir ki şartları bu hafta zorlamayın ve finansal işlerinizde asla risk almayın. Hafta sonu kısa bir seyahate çıkmak, ani bir kararla yakın bir yere yolculuk organize etmeniz söz konusu.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova


Hafta başı pazartesi ile çarşamba arası duygusal olarak hassas bir süreç geçireceksiniz. Sosyal çevrenizle ilişkilerinizde, arkadaşlarınızla diyaloglarınızda beklenmedik sıkıntılar veya tepkiler bu dönemde yaşanabilir. Bu süreç hafta ortasına kadar sizi kendinizle kalmaya yönlendirirken, kendi alanlarınızda daha rahat olacağınıza işaret etmekte. Perşembe günü Ay burcunuza geçecek ve yeni ay öncesi sezgiler ve hisler açısından sizi hayli güçlü etkilerle donatacak. Duygusal olarak rahatlayacaksınız. Cuma dan itibaren etkisi başlayacak Yeni ay süreci ise parasal konular, maddi alanlar, değerleriniz, ailevi konularda ilginç gelişmeler getirebilir. Özellikle eş ve eşinizin işleriyle ilgili yeni durumlar, bir süredir bekleyen ilerlemeyen bir konuda hız kazanma şartların değişmesine neden olacak.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık


Haftaya koşturma ve yoğun bir tempo ile başlayacaksınız. Çarşamba gününe kadar olan döngü de bir kaç işi bir arada yapabilirsiniz, biriken ve bir türlü fırsat bulup tamamlayamadığınız işleri düzene koymanız açısından güzel etkiler söz konusu. Perşembeden itibaren Ay karanlık fazına geçerken sizin bilinç altınızı tetikleyecek bir alana da yerleşmiş olacak. Haberci rüyalar, psişik etkiler açısından hafta ortasından itibaren deneyimleriniz artabilir. Perşembe ile Cumartesi arası duygusal ve zihinsel olarak kendinizi zorlamayın. Cuma dan itibaren yeni ay etkisi başlarken burcunuzda gerçekleşecek bu ayın yeni Ay döngüsü, sizi yeni kararlar almaya, kariyer, iş ve maddi konularda önemi gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. Öte yandan eşiniz, partnerinizle ilgili de yeni gelişmeler ve durumlar yaşanması söz konusu. Fedakarlıklarınızın dozajını bu hafta ortasından itibaren iyi ayarlamalısınız. Kişisel alanlarınıza, kendi ihtiyaçlarınıza zaman ayırmanız gereken bir dönem geçirmektesiniz.http://www.sebnemeksib.com.tr/vedik-astroloji-haftalik-yorumlarim-2/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder