28 Şubat 2018 Çarşamba

Zeynep Turan Mart 2018 Aylık Burç Yorumları


KOÇ BURCU MART 2018 AYLIK YORUMU

Mart ayında o kadar yüksek duygular yaşayacaksın ki, duygularının dönüştürücü gücüne teslim olacaksın. Hayatın bu kadar sürprizlerle dolu olduğuna, tesadüflerin kadere hizmet ettiğine bir kez daha şahit olacaksın.  Merkür’ün burcunda meydana gelen Retro’sunun kişiliğini yöneten evde etkili olması, hayatını dönüştüreceğini anlatıyor. 23 Mart’ta meydana gelen Merkür 'Retro’sunda, 16 Nisan’a kadar konuşulan, dikkat çeken hatta müzmin bekâr Koç burçlarının apar topar evlenmeleri söz konusu olabilir.Sevgiyi sonuna kadar hak eden, merhametli yapını mart ayında ortaya koyacaksın. Özellikle sevecen tarafınla dikkat çekeceksin. Sırf bu yüzden kıskançlıklara maruz kalacağın olaylar yaşayabilirsin. Merkür’ün benliğini temsil eden evde geriliyor olması toplumdaki yerini belirleyerek, görünüşünle ilgili değişiklikler olacağına işaret ediyor. Gök kubbe güçlü yanını toprak burcundaki Dolunay’la pekiştireceğini vurguluyor.
2 Mart’ta gerçekleşecek Dolunay, 13 Mart’a kadar etkilerini sürdürecek. Yolculuk, yurtdışı planları olan Koç burçlarının birden fazla seyahat planı olabilir. Eğer bu dönemlerde yolculuk planın yoksa iş yüzünden beklenmedik programlar gelişebilir.Mart ayı, yarım kalan ne varsa tamamlaman için sana şans veriyor…Evet, yorgun bir yıl geçirdin. Hiç beklemediğin insanların kendi kendilerine çektikleri setleri anlamak için uğraşırken, bir de iş yerinde yükselen tansiyonu yönetmeye çalıştın. Son aylarda tüm özel günlerde sinirlerini bozan olaylar da cabasıydı belki de… Artık zihninin sana oynadığı oyunlardan, tuzaklardan kurtulmanın vakti geldi!17 Mart’ta meydana gelen Yeniay değişken burçta gerçekleşirken, lüks tüketiminin artacağını, eğlence ortamlarının aranılan kişisi olacağını işaret ediyor. Bu döngüde hayatının hemen her yönüyle ilgi duyulan, merak edilen, arkadaş topluluğunda aranan, sempati duyulan insanı olacaksın. Yalnız bir Koç burcuysan, girdiğin ortamlarda hoşlanacağın kişilerle tanışabilirsin.


BOĞA BURCU MART 2018 AYLIK YORUMU

Hayatını adeta sil baştan gözden geçirdiğin bir aya hazır mısın? İnsanlar büyük dönüşümlerden geçmeden önce, fark etmeseler de istem dışı olarak yaptıkları ilk şey; düşüncelerini ve çevresindekileri tek tek gözden geçmeleridir. Sen de böyle bir aya başlıyorsun. 20 Mart’ta Güneş’in burç değiştirmesi adeta baharı da müjdeleyecek. Sen de hayatında adeta bahar temizliğine girişeceksin ve her şey bir anda değişecek. Sabırsız ruhunu daha da tolere edeceğin bu ay senin için çok önemli.  2018 yılına başladığımız andan itibaren dinamikliğini hiç yitirmeyen gökyüzü bu ay da aynı hızıyla devam edecek ve aya 2 Mart’ta Dolunay ile başlayacağız.  Gökyüzünün etkisi ile son 2,5 yıldır değiştiremediğin ve bir türlü hayata geçirmediğin kararlarını cesurca uygulamaya koyacaksın.Kaostan düzen doğar.Hayatını ve geleceğini kazanmak adına girdiğin büyük uğraşların meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başladığın günlerden geçiyorsun. Çok bekledin, sabrettin ve nihayet hedeflerine çok yakınsın! Evet, hiçbir şey burada yazdığım gibi kolay bir şekilde gerçekleşmedi senin için. Özellikle geçtiğimiz yılın son 3 ayında hayatını, işini, sorumluluklarını paylaştığın insanlar sabrını çok zorladı. Mart ayına hayatında daha yerleşik bir düzenle girerken, bu sefer aklını kurcalayan başka gelişmeler olabilir. Maddi konulardaki dertlerinin bir kısmını çözmüş olarak girmek aslında olayları daha olumlu bir bakış açısıyla değerlendirmeni sağlayacak. Fakat bu ay eleştiriye tahammülü olmayan biri olarak, etrafındaki insanların düşünceleri ve sana yönelik ön yargıları canını sıkabilir. Birçok konuyu halletmek istemen bazen aklının da karışmasına neden oluyor. Özellikle bu ayın yoğun gökyüzü gündemi seni biraz zorlayacak. 10 Mart’ta başlayan şans gezegeni Jüpiter’in geri hareketi ve 23 Mart’ta başlayacak olan iletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi seni biraz zorlayabilir. Ancak unutmaman gerekir ki kaostan düzen doğar. Yeni bir düzene hazır mısın?

İKİZLER BURCU MART 2018 AYLIK YORUMU


Hayatının planlamasını yapacağın bir aya hazır mısın? Son 2,5 yıldır yaşadıklarını yalnızca sen bilirsin. Çok mücadele ettin, yeri geldi hırs yaptın yeri geldi yaşadıklarını kabullendin. 2018 yılı itibariyle bir şeyleri toparlamaya başladın ve mart ayı da bu anlamda sana destek olacak ancak bir yere kadar. Neden mi? Yönetici gezegenin Merkür, 23 Mart itibariyle geri hareketine başlayacak ve iletişimi biraz karıştıracak. Gökyüzü gündemi çok yoğun olan mart ayının, aynı zamanda 10’unda başlayacak şans gezegeni Jüpiter’in geri hareketi de birçok olayın başlangıcı olacak. Özel hayatından iş hayatına kadar pek çok alanı etkisi altına alacak olan bu gökyüzü olaylarına bu ay, 2 Dolunay ve 1 Yeniay eşlik edecek. Gökyüzü, ilişkilerle ilgili çok ciddi kararlar alabileceğin bir zamanı işaret ediyor. İlişkilerinde bir türlü geleceğe adım atamadığını düşünüyorsan, mart ayının ikinci haftasından itibaren sevdiğin kişiyle, gelecekle ilgili konuşmaları net bir şekilde yapacaksın.Özgürlüğünden ödün vermeyeceksin.Bu ay kısıtlandığını, özel alanına müdahale edildiğini düşüneceğin olaylar yaşayabilirsin. Çevrendeki insanların isteklerine kulak asmayacağın, yalnızca kendin için bir şeyler yapmak isteyeceğin günler seni bekliyor. Neyin doğru ya da yanlış olduğunu idrak edebildiğin sürece, hayatında fark yaratacaksın! Hiç olmadığın kadar baskın olacaksın. Yönetici gezegenin Merkür’le baş etmek bu dönemde zor olabilir. Mart ayının seni yormasına izin vermemelisin. Jüpiter’in bilinçaltını yöneten evde etkili olması kıskançlık konularını gündeme getirebilir. İlişkine sahip çıkmak için elinden geleni yaparken, tüm cazibeni de ortaya çıkarıyorsun.  Et tırnaktan ayrılmaz dediğin kişilerle (özellikle akraba, kardeşler, yakın arkadaşlar) uzak düşebilir ve kendi kabuğuna çekilebilirsin.Ay sonu bazı organizasyonların iptal olmasına çok üzülmeyeceksin. Her işte bir hayır vardır dediğin gelişmeler sorumluluklarını başka yöne çeviriyor. Aynı zamanda kaçırdığın sosyal ortamlar yerine, imkânlarını geliştirme fırsatı yaratacağın kişilerle
tanışabilirsin.  Hem iş hem de sosyal statü olarak sana geri dönen konuları bizzat yöneteceksin.

YENGEÇ BURCU MART 2018 AYLIK YORUMU


Mart ayına yüksek tempoyla başlayacaksın. Çevrende gelişen olaylara yetişmekte zorluk çekebilirsin. Senin için hareketli başlayan bu ayda çözmek istediğin birçok konu olacak. Sorumluluk sahibi, evine ve ailesine düşkün Yengeç burçlarına mart ayında çok iş düşüyor. Keskin kararlar almanı sağlayan gökyüzü, aslında hiçbir şeyin tesadüf olmadığını gösterecek. Su burcunda geri hareketine başlayan Jüpiter, sorumsuz kişilere karşı gardını alacağını vurguluyor. Kendi yaşam alanını düzenlerken, eskisi kadar yumuşak başlı olmayabilirsin. Artık birilerinin sorumluluğunu alma konusunda fikirlerin değişebilir. Özellikle bu ay itibarıyla maddi konularda insanların daha tedbirli ve itinalı olmalarını isteyeceksin.Mart ayı her ne kadar baharın gelişini müjdelese de düzenlemek isteyeceğin birçok konu olacak. Bu yüzden sosyal olarak kendini çok rahat hissetmeyebilirsin. Ancak şubat ayında çözemediğin, yarım kalan arkadaş ilişkilerindeki problemleri bir sonuca bağlayacaksın. Söz konusu olan senin adaletin ise herkes kendine düşen payı alacak. Bonkörlüğünün, açık yürekliliğinin, vicdanlı davranışlarının yanı sıra kendini de eleştireceksin.2018 yılı hayatının en iddialı yıllarından biri olmaya hazırken, mart ayında birilerini affetmek, tolere etmek zorlaşabilir. Eski günlere geri dönmek imkânsız gibi görünse de bir şeyleri toparlamak yine senin görevin olacak. Yorgunum kelimesini bu ay içinde sık sık tekrarlayabilir ve uzun yıllardır görüşmediğin kişilerle yeniden temas kurabilirsin.Yoğun bir tempoya hazır mısın?Gündelik hayatın koşturmasında, birçok konuya aynı anda hâkim olmaya çalışırken, kullandığın elektronik eşyalar seni yarı yolda bırakabilir. Bu yüzden ekstra para harcaman gereken, bütçeni aşan konular oluşabilir. Ancak kendi lüksüne ve ihtiyaçlarına dair sınırlar koymayabilirsin. Mart ayının sonunda kredi kartının ekstresi beklentinin üstünde gelebilir. Aman dikkat!Sana ait olan önemli bilgileri pek saklayamıyor olabilirsin. İçi dışı bir olan Yengeç burçları bu dönem meraklı bir çevreyle haşır neşir olabilir.  Hatta özel eşyalarının kurcalanmasına kadar giden bu ilgi yüzünden birileriyle ters düşebilirsin. Bu kişileri çok uzağında aramamalısın.

ASLAN BURCU MART 2018 AYLIK YORUMU


Mart ayının ilk günlerinde meydana gelen Dolunay, bu ayın rengini gösteriyor. Para odaklı konulardaki gelişmelerin yoğun olacağını vurguluyor. Hiç ummadığın yerden gelen destek sayesinde yılın başından beri planladığın bir işini halledebilirsin. Detaycı ve planlı olmanı sağlayan mart ayının ilk haftasında yarım kalan işleri düzenlemek için de ideal olacak. Ancak bu dönem çevrende sana derdini anlatmak isteyen birçok insanla aynı anda muhatap olmak zorunda kalabilirsin. Bu kişiler aile yakınların ya da birlikte çalıştığın meslektaşların olabilir. Kendi işine ve düzenine adapte olmak isteyen Aslan burçları için bu tarz kişiler yorucu gelebilir. Bazı insanların sürekli aynı konulardan şikâyetçi olmalarına ve çözüm üretmemelerine tepki gösterebilirsin.Eğer bu ayın sonunda yapmak zorunda kalacağın, önceden ödeme tarihi belli olan zaruri durumlar varsa, kenara biraz para ayırın sevgili Aslan burçları. Çünkü beklemediğin anda çıkan masraflar ekstra para harcamana neden olabilir. Evin ya da araban için bütçeni aşan konular gündeme gelebilir. Bolluk ve şans gezegeni Jüpiter, sana bu beklenmedik konuları hazırlıyor. Su burcunda geri gitmeye hazırlanan Jüpiter, özellikle ev, ev eşyası, araba, ofisindeki elektronik aletler konusunda seni sıkıntıya düşürebilir. Yuvanı yöneten evde etkili olan Jüpiter Retro’su aynı zamanda ihmal edilen bazı konuları da gündeme getiriyor. Ancak bu dönem aile içindeki uyumunuz oldukça sağlam olacak. Hatta uzun zamandır bir arada olmayı beceremeyen büyük aile içinde sevgi alışverişi yoğun olabilir. Hoş ve samimi diyaloglar sana her şeyin yolunda gittiğini gösterecek.Hayatın değişiyor.1984 - 1998 yılları arasında doğan ateş burcu kardeşin ya da kuzenin varsa bir süre önce ayrıldığı sevgilisiyle ya da eşiyle yeniden bir araya geldiklerini öğrenebilirsin. Çocukları olan Aslan burçları ise çocuklarından, sorumlulukları konusunda daha disiplinli davranmalarını isteyebilirler. Aile bütçenizi aşan isteklerden bulunmamaları için onları para biriktirmeye yönlendirebilirsin.

BAŞAK BURCU MART 2018AYLIK YORUMU


Mart ayı, duygusal bir ay olacak sevgili Başak burcu. İç sesini bastırmakta zorlanırsan bu ay dert ayı olabilir. Yüksek tempolu iki ayın ardından hedeflerini belirleyen bir Başak burcu var. Ancak analitik yönün bu dönem işgal altında. Hem değişimi arzu edeceksin hem de endişe üreteceksin. Ayın ilk günlerinde burcunda meydana gelen Dolunay, ertelediğin yüzleşmelerden dolayı seni duygusal olarak yorabilir. Bundan bir sene önce yaşadığın bir kayıp ya da ayrılık acısı hatıranda yeniden canlanabilir. Sana bu durumu hatırlatan bir tarih ya da insanların etkisi ayın ilk haftasında içine kapanık yaşamana neden olabilir.Ruhsal nedenlerden dolayı içe dönük Başak burçları bu dönem her konuda endişe yaratabilir. Ellerinde olmayan nedenlerle maddi konulara, kariyer hayatına, eğitimde yol aldıkları tercihlerine ve ailedeki sağlık konularına kafa yorarken fazla detaycı olabilirler. Gündelik hayatında hızı ve pratik olmayı seven Başak burçlarının genel performansı arzu ettikleri gibi ilerlemeyebilir.17 Mart’ta gerçekleşecek Yeniay, iş hayatı ve ev yaşamı arasındaki dengenin mutlaka sağlanması gerektiğine işaret edecek. İster istemez ortak kazanılan paralar ve yatırımlar bu dönem gündem olabilir. Eğer uzun zamandır bir ev alma planın varsa bu konuda eşinle ortak düşüncelere sahip olmayabilirsin. Sabırsız yönünü etkileyen Jüpiter ise istediğin, hayal ettiğin gibi bir evi bulman konusunda sana bir türlü yardımcı olmuyor.

TERAZİ BURCU MART 2018 AYLIK YORUMU


Son zamanlarda kendini ruhsal anlamda büyük sorgulamalara soktuğunun farkında olmalısın.  Er ya da geç başına gelenleri insanlardan uzaklaşarak düşünmen gerekiyordu. Şubat ayı tam da böyle bir ay olmuş olabilir senin için… Kendini sorgulamadan geçireceğin nadir aylardan bir olacak mart ayı…  İçindeki fırtınayı dindirdiğin, kafandaki soru işretlerini daha rahat cevapladığın hatta beklentilerini bile ne kadar özgür bırakacağını artık çok iyi biliyorsun. Hayatında engel olarak gördüğün herkesten, her şeyden vazgeçmeye hazır olacaksın. 2017 yılının ağırlığını henüz daha yeni yeni üzerinden atmaya çalışıyorsun. Çok yoruldun, yok yıprandın ve çok mücadele ettin. Şimdi ise hayatına dair somut adımlar atmak isteyeceksin. Nereden, nasıl başlasam dediğini duyar gibiyim. Merak etme hayatın olağan akışı sana tüm gerçekleri bu ay gösterecek.Sen de herkes gibi yorgunsun.Yoğun bir çalışma içerisinde olduğun, emek sarf etmekten, her seçeneği düşünerek hareket etmekten bir an olsun kaçınmadığın bir ayı ardında bıraktın. Evet, sen de herkes gibi geleceğini kurmak istiyor ve planlarını bu yönde yapıyorsun. Geçtiğimiz aylarda yaşadığın hayal kırıklıkları inancını her ne kadar kırmış olsa da sen asla vazgeçmedin. Mart ayının gündemi seni zorlamak için hazırlanırken, emin ol bu ayın da rahatlıkla üstesinden geleceksin.  Söz konusu hayatınla ilgili sağlam adımlar atmaksa, özellikle son üç aydır elinden geleni ardına koymadın. Her ne kadar 2011 yılının eylül ayında iş ve kendi kişisel hayatında bazı konular planladığın gibi gitmediyse de aslında bunların hayatında ihmal ettiğin detaylar olduğunu da geç olmadan fark ettin. Daha çok göz önüne çıktığın yeni bir ay var şimdi önünde. Yeni insanlar, yeni ortamlar, farklı tecrübeler seni bekliyor. Yapman gereken organize olmaya ve kafa karışıklığı, kararsızlık gibi anların uzun uzadıya sana engel olmasına izin vermemek. Aslında kolaylıkla halledebileceğin işleri, gözünde çok büyütmek ve en iyisi yapmak adına kafanı daha da karıştırıp sonuçtan memnun olmayan yine sen oluyorsun. Bu ay bildiğin en kolay yolu izle. Emin olduğundan, her zaman gittiğin yoldan asla sapma…

AKREP BURCU MART 2018 AYLIK YORUMU


Son 6 aydır çok önemli kararlar aldın farkında mısın? Mart ayında Jüpiter burcundan geri gidecek. Şans gezegeni Jüpiter, son 6 aydır seni geleneksel tavrından koparmıştı, bu ay ise kişiliğinde etkili olacak. Dolayısıyla kendi içinde geçmişin muhasebesini yapabilirsin. Ailede alınan kararlarda etkin rol üstleneceksin. Geçen aydan itibaren devam eden konular, gündemini bir hayli meşgul edecek. Gökyüzü, 23 Mart’a kadar iddialı kararlar almamanı söylüyor. Bu ayın son haftasında Merkür ateş burcunda geri hareketine başlayacak. Sözünü sakınmak istemeyecek, ikili ilişkinde sana engel oluşturan üçüncü kişilerin varlığını hissedecek ve tepkilerini kontrol etmekte zorlanacaksın. Ancak pişman olan taraf olmamak için strateji belirlemen gerekiyor.Bu ay hızına yetişmek zor.Geride bıraktığımız günlerde hissettiklerini anlatmak senin için oldukça zor. Yaşadığın her an dün gibi aklında ve senin aklın da oldukça karışık. Bir şeyleri yoluna koymak istedikçe, her şeyin elinde kaldığını düşünüyorsun. Tüm bunların değişime uğrayacağı günler çok yakın.  Evet geçtiğimiz 1,5 yıl senin için çok zor geçmiş olsa da artık harekete geçme zamanı. Geçtiğimiz ay burcunda gerçekleşecek gökyüzü olayları da seni bu anlamda destekliyor. 2 Mart’ta gerçekleşecek olan Dolunay, etrafında farkına varmadığın olayları sana göstermeye hazırlanıyor. Daha önce düşündüğün hatta kendi düşüncelerine ket vurduğun kişiler hakkındaki gerçekleri bu ay öğreneceksin. Vazgeçmenin her zaman zayıflık değil bazen bırakacak kadar güçlü olmak demek olduğunu da anlayacaksın.23 Mart’ta geri hareketine başlayacak olan zekâ gezegeni Merkür, iletişim konusunda hareketli günler yaşanmasına neden olacak. Mart ayının ikinci haftasından sonrası için yoğun programlar, önemli toplantılar, teknoloji üzerine alışveriş yapmamanı tavsiye ederim. 2018 yılının yoğun gündemini daha da hareketlendirecek olan bu ay, sen de günlerin hızına kapılacaksın.

YAY BURCU MART 2018 AYLIK YORUMU


Mart ayında, aksiliklere çok fazla takılmayın! İçindeki güce ve yaşama sevincine güvenmelisin. Bu ayın çeşitli zorlukları var ama üstesinden geleceksin, yeter ki kendine olan güvenini kaybetme. Üstelik deneyimlerin sayesinde bu ay karşına çıkan engelleri fırsata dönüştürebileceksin. Hızlı adımlarla geleceğini şekillendirebileceksin.Yaklaşık 3 yıldır kendine hep aynı soruları soruyorsun. Kendine sorduğun tüm soruların cevapları aslında sende ve bunu bu ay çok iyi anlayacaksın. Mart ayı beklentilerini yükseltmekten korkmayacağın bir ay olurken, şüpheci tarafını bastırmayı tercih edeceksin. Hayatındaki gelişmeler, yüreğinde farklı izler bırakırken çevrene ne kadar olgun olduğunu da göstereceksin. İnsanları daha rahat anlayabilmek ve yorumlayabilmek adına ayrıca çaba sarf edeceğini işaret ediyor gökyüzü.Akıl karışıklığın artık geçmişte kalıyor.Mart ayında tüm yorgunluklarını geride bırakıyorsun. Son günlerde ailen ile yaşadığın sorunları bu ay halletmeye başlayacaksın. Özellikle anne ailesinde miras gibi maddi konular çözüme kavuşacak ve yanlış anlaşılmalar ortadan kalkacak. Kendine ve sevgiline daha çok zaman ayırmak isterken, birlikte olduğun kişinin isteklerine de kulak vereceksin. Gergin halinin yerini anlayış alırken sen de bu yeni seni çok daha seveceksin. Sevgilinin, ailesi ve yakın arkadaşları ile ilgili tanışmalar söz konusu olabilir. Bu konuda sürekli geri planda kalmaktan yana olan tarafın ön plana çıkacak ve onları tanımak için çaba sarf edeceksin.

OĞLAK BURCU MART 2018 AYLIK YORUMU


Mart ayı detaycı bir havada, toprak burcu hâkimiyetinde başlıyor. Sosyal aktivite, ideal arkadaşlar ve finansal konular dışında bu ay aile konuları da gündeminde yer alacak. Detaycı Dolunay, aile konularında seni biraz kaygılandırabilir. Özellikle yetişemediğin, müdahale edemediğin gelişmeleri büyütebilirsin. Mart ayını kendine dert ayı yapmak istemeyeceğinden eminim…  Bu konuları yönetmen için endişelerinden arınman gerekiyor.Ayın ortasından itibaren şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, su burcunda geri gidiyor. Mart ayını destekleyen gezegenler, bazı konularda hız almanı sağlarken, çıkacak problemleri önüne getiriyor. Jüpiter’in oluşturduğu etki de bunlardan birisi olacak. Çevrende uyanık sayılabilecek insanları artık yakından tanıyorsun. Bu yılın başından itibaren başladığın elemeye devam edeceksin. Artık ilişkilerde karşılık görmek isteyeceksin. Menfaate dayalı ilişkiler sana göre değil. İyi niyetini kullanan insanlar, bugünlerde yeniden yaşamında yer almak isteyecek. Ancak eski Oğlak burcuna göre kararlılığını tavırlarınla yansıtıyorsun. Bu dönemin senin için iyi getirileri de olacak. Yeni bir çevre edinen Oğlak burçları tanıdıkları kişiler sayesinde kariyerlerinde ivme kazanacak. Bu sayede ticaretle uğraşan ya da bireysel çalışan Oğlak burçları kazançlarını artırabilecek.Değişim kaçınılmaz.Anne ailesinde gelişen olaylar seni mart ayının ortasından itibaren meşgul edecek. Belki de yıllar sonra ilk defa bir para konusu aile içinde gündemde olacak. Kardeşler arasında yapılan eşit dağılım ve yeni düzenleme gelirini artıracak. Talepkâr görünmen ilk etapta yanlış anlaşılabilir, ama herkesin hakkı olanı alması için de insanlara cesaret vereceksin. Kış mevsimi olmasına rağmen yaşam alanında bazı değişiklikler yapman mümkün.

KOVA BURCU MART 2018 AYLIK YORUMU 


Gökyüzü gümbür gümbür geliyor, hissediyor musun sen de? Tüm dünyayı etkileyecek bu hareket sanma ki senin duygularını etkilemeyecek. Duygusal olduğunu ikimiz de biliyoruz. Mart ayı, sadece kendinle ilgili konulara değil; dünyadaki tüm konulara duyarsız kalamayacağın bir ay olacak.Şubat ayı senin için oldukça yorgun geçmişti. Ailevi, maddi ve aşk hayatındaki birçok sorunla aynı anda mücadele etmeye çalışman sabrını epey zorlamıştı. Mart ayı birçok burç için hareketli ve yoğun geçecek olsa da sana hafifçe dokunup geçecek diyebilirim. Sen hiç kimseye yük olmak istemeyecek kadar özverili, mücadeleni yılmaksızın sürdürecek kadar güçlüsün. Bunu kendi aklınla, hayatın boyunca düşe kalka öğrendin bir şekilde. Senin aksine başkalarının sırtından geçinmeye çalışan, emek verenleri yok sayan o kadar çok kişi var ki. Bunları hep biliyordun. Hatta onları ilahi adalete bile bırakmıştın kendince. Fakat bu ay onlara karşı düşüncelerini net ve açık bir şekilde dile getireceksin, diyebilirim.Hey! Mart ayı bana neler katacağını söyle…Mart ayı, bir yandan hassas ve uyumlu olacağın bir ay olurken bir yandan da düşüncelerini rahatlıkla ortaya koyacağın bir ay olacak. Zaten bazı haksızlıkları, yanlışları öyle ya da böyle, bir şekilde dile getirmek gerektiğini düşünüyorsun. Düşüncelerini ifade ederken kimlere ne şekilde yaklaşman gerektiğini de ölçüp tartacağın günlerden geçeceğini söyleyebilirim. Böylece biraz daha olgunlaştığını ve hayata karşı güçlü olduğunu hissedeceksin. Zaten hayat bir tecrübe alanı değil mi? Ve sen de kendince yaşadığın hayattan elbette kendine dersler çıkaracaksın. Bunu sen de biliyorsun.2 Mart’ta gerçekleşecek Dolunay, uzun sohbetlerini destekleyecek ve bakış açını değiştirecek. Özellikle davetlere katılarak hem kafanı dağıtacak hem de iç dünyanızı zenginleştireceksin. Sürekli seyahate çıkan bir Kova burcuysan 23 Mart’tan sonra özel eşyalarına dikkat etmelisin.

BALIK BURCU MART 2018 AYLIK YORUMU


Bu ay kontrol senin elinde, hazır mısın Sevgili Balık? Senin için ayın en huzurlu, en rahat, zorlukların üstesinden kolayca gelebilen burcu desem yeridir. Kişisel çıkarlarını, planlarını yerine getirip kendinle ilgili birçok konuya geniş bir açıdan bakacağın bir ay seni bekliyor. Bu durum hem maddi hem de manevi konularda bütünleşmeni sağlayacak.Baharın müjdecisi bu ay, yeniliklerin, yenilenmenin, zorlukların aşılacağı bir ay olacak.2018 yılının baharı müjdeleyen bu ayında, problemli insanları kendine yük edindiğini düşünüyorsan, bu duygudan kurtulmalısın. Evet, sen sevdiğin ve değer verdiğin kişilere sırtını dönmezsin, onları yarı yolda bırakmazsın. Fakat bazen onların dertlerine öyle kapılıyorsun ki, kendini bile unutacak noktaya geliyorsun. Ancak korkma, dediğim gibi bu ay için oldukça farklı ve hızlı geçen bir ay olacak. Otoriter ve detaycı tavrını yaşamının her alanına yansıtacaksın. Böylece özellikle çalışma alanında, hedeflediğin konularda yol alman kolaylaşacak.  Olaylara akılcı yaklaşman ve planlı bir şekilde hareket etmen mart ayının zorluklarını neredeyse hissetmemene neden olacak.Mart ayı yakınlarınla olan ilişkilerini sınayacağın bir ay olacak.23 Mart’ta geri hareketine başlayacak olan iletişim gezegeni Merkür, güven evinde etkili olacak. Bu geri hareket sırasında iş, arkadaş, sosyal ortam gibi alanlarda yeni gelişmeler yaşayacaksın.  Özellikle son 6 yıldır güven duyduğun arkadaş ve iş çevreni irdeleyebilirsin. Seni sarsan olaylara anlam vermek isterken savunmaların da yüksek olabilir. Duyarlı bir yapıya sahip olman, seni görmezden gelenleri anlayamamana neden olacak. Ayrıntılara ve inceliklere çok önem verdiğin için bazı şeyleri şımarıklık olarak nitelendirebilirsin. Hakkında yapılan bir takım konuşmalar kulağına gelecek olsa da bunları duymazdan gelerek işine ve kendine odaklanacaksın. Konuşulanları olgunlukla kulak ardı etmen ve önemsememen kendine duyduğun özgüveni de arttırmış olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder