29 Ocak 2018 Pazartesi

Zeynep Turan Şubat 2018 Yorumu

ŞUBAT 2018 AYINDA NELER OLUYOR?


Güneşin Kova burcunda yer alması ve iki Tutulma arasında Şubat ayına merhaba demek, pek sıradan bir ay olmayacağının habercisi. Bu ayın genel açıdan bakıldığında gündeminde birçok konu var. Ama teknoloji üst makamlara yerleşiyor. 2018 Dünya Değişiyor kitabımın Şubat temasında bol bol Bitcoin hakkındaki gelişmelerden bahsetmişim. Gökyüzü kendi gündemini belirlerken popüler sektörler mercek altında olacak. Bu günler Türkiye’nin Natal haritası ile oldukça ilişkide. Ülkemiz açısından önemli bir ay olacağını temsil ediyor.Teknoloji ile başlayan sınav ağır yaptırımları işaret edecek. Gökyüzünün mesajında sistemleri denetleyecek olması hem maddi hem de teknik anlamda tüm kurum ve kuruluşları yakından ilgilendireceğini vurguluyor.
Kova döngüsünde kurulmuş olan YouTube tarihinin belki de en büyük sansasyonel gündemi ile manşetleri sallayabilir. Para kaybedebilir, güvenirliği tartışma konusu olabilir.15 Şubatta meydana gelen Kova burcundaki Güneş Tutulması; ekonomi, finans, bankacılık sitemlerinde ayrıca ektili olacak.

Neler olacak? Neleri konuşacağız?

İnternet üzerinden yapılan büyük soygunları
Güvenliği altüst eden sistemlerin eleştirilmesiniFinans ve para piyasasını
Kurumsallaşma yolunda cesaret kazanan firmaların girişimleriniİnternet oyunlarının tehlike boyutlarını
Önemli kuruluşların ve aile şirketlerinde yaşanacak kayıplarıTeknoloji devlerini, markaları ayrıca Şubat ayı çemberinin içine alıyor olacak.
Dünyanın birçok ülkesi, zamanın evrim geçirdiğini 2018 yılında büyük dönüşümler olacağını fark edecek.
Özellikle sigorta şirketlerini etkisi altına alacak olan gökyüzü, birçok kuruluşu önlem almaları için zorlayacak.
Bu netice gündelik hayatlara da yansıyacaktır.

Türkiye’de Şubat ayı 15 gün aralıklarla Tutulmaların gerçekleşmesi ülkemizde birçok konuyu ardı ardına oluşturuyor. Öncelikle; 1948 doğumlu parti liderlerini, yine bu yılda kurulmuş olan medya kuruluşlarını büyük dönüşümlerin beklediğini işaret edecek. Birçok aile şirketi de gökyüzünün gündeminden nasibini alacak. Koç Holding’e geçen Allianz bunlardan birisi olabilir.Zamanda yolculuk başlıyor!2018 yılının şubat ayında, Kova döngüsünde kurulan MHP’yi konuşurken, Orta Doğu’nun Natal haritasında Aslan burcu bulunan 1946 yılında doğan Barzani daha somut konuşmaya başlayacak. Barzani, Orta Doğu ile ilgili planlarını açıklarken bazı liderlerin koltuğundan olacağını görebiliriz. Bu bölge insan hakları açısından yeniden tüm dünyanın toplumsal konusu olabilir.19 yıl önce yaşanan olayların benzerine sürükleyen gökyüzü yatırımlar ve kararlar konusunda temkinli olmak gerektiğini işaret ediyor.Türkiye’nin son 2 yıldır konuştuğu örgüt liderlerinin geri iadesi konuşulurken, ABD’de tutuklu olanların serbest bırakılmasına ve farklı kişilerin alıkonulmasına kadar hız kesmeyen ama nefes kesen olaylar duyacağız.Şubat ayında yaşanacak olan Güneş Tutulması, Aslan burcu döngüsünde kurulan AKP’yi de yakından ilgilendiriyor. Geçtiğimiz Ağustos Tutulmalarından beri ara yüzü değişen AKP’de şok gelişmeler yaşanabilir. Türkiye’nin önde gelen siyasi partilerinin de ses getirecek istifaları konuşulacak. Sürpriz isimlerin parti katılımlarını duyabiliriz.Çilesi bitmeyen, Şubat ayı! Aynı zamanda NASA’nın açıklamaları tüm dünyada şok etkisi yaratabilir. Sizin anlayacağınız Şubat ayının kolay kolay bitmeyeceğini hatta siyaset, teknoloji, sınırlar, güvenlik konusunda 2018’in en iddialı dönemini temsil ettiğini göreceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder